Microsoft Bethesda’nın Arkane Austin, Tango Gameworks ve Alpha Dog Stüdyolarını Kapatıyor

Microsoft, oyun bölümünde büyük kesintiler ve işten çıkarma yapmaya başlıyor. Microsoft, oyun bölümünde ek ve büyük kesintiler ve işten çıkarmalar yapıyor. IGN bugün, şirketin Xbox Oyun Stüdyoları Matt Booty tarafından yazılan bir e-postada, şirketin Bethesda Softworks altındaki bir dizi oyun geliştirme stüdyosunu kapatmaya veya birleştirmeye karar verdiğini bildirdi.

Gönderilen postada, Prey ve son olarak Redfall gibi oyunların yapımcısı Arkane Austin’in kapanacağı ve bazı ekip üyelerinin diğer Bethesda projelerine kaydırılacağı belirtildi. Ayrıca The Evil Within ve Hi-Fi Rush oyununun yapımcısı olan Japonya merkezli Tango Gameworks stüdyosu da kapanacak.

Mobil oyun olan Mighty Doom’u 2023 yılında piyasaya süren Alpha Dog Studios da aynı kararla beraber kapatılıyor. Ayrıca Roundhouse Games ise ZeniMax Online Studios ekibiyle birleşiyor.

Kapanan stüdyolara ve işten çıkarmalara rağmen Microsoft, Gaming bölümünün Bethesda Softwork altyapısında olan kısmının hâlen Xbox’un temel direklerinden biri olduğunu ifade ediyor.

Microsoft, bu değişikliklerle kaç Bethesda ekip üyesinin işten çıkarılacağını henüz açıklamadı. Geçtiğimiz aylarda ise şirketin toplamda 1900 kişiyi işten çıkardığını biliyoruz. Yeni kararlarla beraber şirketin genel yapılanmasının nasıl olacağı henüz bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x