Galatasaray’ın Süper Kupa İçin Son Sözünü Başkan Söyledi!

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Şanlıurfa’da 7 Nisan Pazar günü oynanacak Süper kupa maçı öncesi Şanlıurfa’ya gitti. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özbek, maça A takım kadrosuyla çıkacağını belirtti.

“TAKIMIM DA YARIN GELECEK”

Takımın yarın Şanlıurfa’ya geleceğini söyleyen Özbek, “Süper Kupa’nın Şanlıurfa’da oynanması çok önemli. Bölge insanının bir Fenerbahçe-Galatasaray maçlarını izlemesi çok kıymetli. O yüzden buradayız. Takımım da yarın geliyor. Umarım Fenerbahçe de gelecek. Bazı şeyler duyuyorum ama bunun pek doğru olduğunu düşünmüyorum. Fenerbahçe’de aklı selimin galip gelmesi, bu bölgeye gelmesi lazım.

Burada sadece Süper Kupa’nın olması dışında bu bölgede oynanması, depremzede kardeşlerimize dokunması çok önemli. Pazar günü inşallah çok güzel bir maç olur. Fenerbahçe’nin A takımla gelmesi bizim beklentimiz. Süper Kupa 100. yıl kupası. Cumhuriyetimizin 100. yılının kupası, başka şekilde anılması ve Türk Futbol tarihne geçmesi doğru olmaz.”

“TÜRK FURBOLU İÇİN DOĞRU OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Dursun Özbek, muhabirin “Fenerbahçe’nin U19 ile maça çıkma senaryosu hakkında bir karar aldınız mı?” sorusu üzerine “Bunların konuşulmasının dahi Türk futbolu için doğru olmadığını düşünüyoruz. İnanıyorum ki maç oynanması gerektiği gibi Şanlıurfa’da oynanacaktır.” yanıtını verdi.

“GALİP GELEN KUPAYI ALSIN”

Muhabirlerin “Olası bir maçın ertelenmesi veya durması durumunda siz kupayı isteyecek misiniz?” sorusuna ise Özbek, “Bunlar şimdi teferruat. Maçın oynanması lazım. Kazananın da kupayı alması lazım. Benim takımım yarın geliyor, sahaya çıkacağım. Ben isterim ki Fenerbahçe tam takım olarak gelsin, maç oynansın. Galip gelen de kupayı alsın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x